SSS

Hediye kutularındaki ürünlerde değişiklik yapabilir miyim?

Hediye kutuları içindeki her bir ürünü temalara özel olarak tasarladığımız için kutu içeriklerinde değişiklik yapamıyoruz.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Evet, yalnızca e-posta adresinizi girerek de üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş ile ilgili kargo takip numarası, sipariş bilgileri gibi bilgiler e-posta adresinize gönderileceği için aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi belirtmenizi öneririz.

Tek seferde aldığım birden fazla hediyeyi farklı adreslere nasıl gönderebilirim?

Alışverişinizi tamamlarken not kısmına kutu ismi, gönderilecek kişi isimlerini ve adreslerini yazabilirsiniz.

Siparişimin ödemesini nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödeme sayfasında karşınıza çıkan Kredi Kartı/Banka Kartı ve Havale/EFT ödeme seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz

Ödeme aşamasında hata alıyorum ne yapmalıyım?

İnternetten yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yaparken, kredi kartı bilgilerinizin (kart numarası, güvenlik kodu ve kartınızın son kullanma tarihi) eksiksiz ve hatasız olması, kredi kartı veya sanal kredi kartınızın Visa, Mastercard ve Amex olması, kartınızın kullanılabilir limitinin yeterli olması, internetten alışverişe açık olması gerekmektedir. Ödeme aşamasında iken bu koşullar sağlanmış ve işlem onayı esnasında herhangi bir internet bağlantısı sorunu yaşanmamış ise ödeme sorunsuz gerçekleşmektedir. Sorununuzun devam etmesi durumunda bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi standart gönderim seçeneği ile verdiğiniz siparişlerinizi 1-3 iş günü içerisinde kargoya veriyoruz. Ek ücret ödeyerek hızlıkurye seçeneği ile verdiğiniz İstanbul içi siparişlerinizi aynı gün içerisinde en hızlı şekilde teslim ediyoruz. 12:00 den önce ek ücret ödeyerek gün içi teslimat seçeneği ile verdiğiniz İstanbul içi siparişlerinizi aynı gün 18:00 e kadar teslim ediyoruz.

Siparişim istediğim adrese kaç günde teslim edilir?

1-3 iş günü içerisinde sparişleriniz kargoya verilecektir. Sparişleriniz Kargoya verildikten sonra İstanbul içi gönderileriniz, olağanüstü haller dışında ertesi işgünü adrese teslim edilir. Diğer illerimiz için teslim süresi istisnalar dışında şehir merkezleri için 2 işgünü, şehir dışı noktalar için 4 işgünüdür.

Türkiye’nin her yerinden internet üzerinden sipariş verebilir miyim?

Türkiye sınırları içinde yer alan tüm illerden sipariş verebilirsiniz.

Kargo ücretiniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Standart gönderim seçeneğinde kargo ücreti Türkiye sınırları içinde fiyatlarımıza dâhildir. Yalnızca İstanbul içi adresler için geçerli aynı gün kurye ile teslimat seçeneği ek ücrete tâbidir.

Siparişim hangi kargo/kurye firması tarafından teslim edilecek?

iyibirhareket.com’dan aldığınız hediye kutularınızın standart ücretsiz kargo hizmetini Yurtiçi Kargo sağlamaktadır. Yalnızca İstanbul içi adresler için geçerli ve ek ücrete tâbi aynı gün kurye teslimatları özel kurye tarafından sağlanmaktadır.

Siparişimin durumu hakkında bilgi alabilir miyim?

Kargonuzu, sipariş onay e-postasında belirtilen kargo takip numarası ile takip edebilirsiniz. Siparişle ilgili sorunlarınız için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 224 18 39 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Siparişlerim vardığında ben veya yolladığım kişi orada değilse, adreste kimse bulunamazsa ne olur?

Eğer teslimatı alacak kişiye ulaşılamazsa, ertesi gün bir kere daha aynı adrese getirilir. İkinci ziyarette de adreste kimse bulunamaması halinde bir not bırakılarak hediye kutularınız nakliye firmasının size en yakın şubesine gönderilecektir. Hediye kutularınız 3 iş günü bu şubede saklandıktan sonra iyibirhareket.com adresine geri gönderilmektedir. Geri gönderilen hediye kutularınızı hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 224 18 39 telefon numarasından bize ulaşarak tekrar alabilirsiniz. Aynı Gün Kurye ile oluşturulan siparişler, alıcı ürünü kabul etmez/yerinde yok ise, adresimize geri gönderilmektedir. Kurye dönüş iadesi ek ücrete tâbidir.

Teslimat anında nelere dikkat edilmeli?

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Paketlerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu sayede kargonuz ile ilgili probleminiz kısa sürede çözümlenecektir. Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik/hasar teslimat bildirimleri, tutanak olmadığı zaman incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

Siparişimi teslim aldıktan sonra eksik, hatalı veya yanlış ürün olduğunu fark edersem ne yapmalıyım?

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan eksik, hasarlı veya ayıplı ürünlerin değişimi için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 224 18 39 numaralı telefondan ulaşabileceğinizi Müşteri Hizmetleri bölümümüz, ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edecektir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı bir hata olmadığının tespiti durumunda, stoklarımızda mevcut ise ürünlerin birebir değişimi yapılacaktır. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade işlemi yapılabilir.

Elektronik aletlerde değişim ya da iade seçeneği var mıdır?

Hediye kutularımızda bulunan elektronik aletlerde değişim seçeneği yalnızca eğer ürün ilk açıldığı anda çalışmıyorsa geçerlidir. Bu durum sipariş elinize ulaştıktan sonraki 2 iş günü içerisinde tarafımıza iletilmelidir. Aksi hallerde değişim seçeneği geçerli değildir.

Ücretli Teslimatlar da alıcı adreste bulunamazsa ek ücret talep edilir mi?

Ücretli kurye ve gün içi teslimat ile yapılan alışverişlerde, alıcı adreste bulunamadığı taktirde geri dönüş kurye bedeli tarafımıza aittir. Aynı gün yönlendirilen adrese ikinci kez uğrama talep edildiğinde ise kurye bedeli göndericiye aittir. Ertesi gün teslimat istendiği takdirde Yurtiçi kargo ile ücretsiz teslimat sağlanır.

İade ve değişim talebinde ne yapmalıyım?

İade ya da değişim istediğiniz kutuyu tarafımıza gönderici ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Kutunuz bize ulastığında tüm incelemeler yapıldıktan sonra ücret iadeniz 1-3 iş günü içinde tarafınıza yansımaktadır.